Warning: file_get_contents(WEATHER_API_URLSPXX0076&u=c): failed to open stream: No such file or directory in /home/rcntarra/public_html/include/weather.inc.php on line 60
Home > Notícia
Nou èxit dels remers del Nàutic a Banyoles

rem

Nou èxit dels remers del Nàutic a Banyoles

Aquest cap de setmana, més de 80 remers del Nàutic s'han desplaçat fins a Banyoles per competir a la primera Confrontació a nivell Català de l'any 2017 -on han participat més de 400 remers-, aconseguint grans resultats.


La jornada de dissabte, es va dividir segons les categories. Corrent els alevins, infantils i màsters al matí, i els cadets, juvenils i sèniors a la tarda. El diumenge, van competir totes les categories.

El dia va començar de la millor manera, ja que els remers del nàutic, van aconseguir quedar en primera posició en TOTES les modalitats que es van córrer en categoria aleví masculí i femení durant el matí, així com el primer lloc en la modalitat de doble scull infantil fèmina i veterana fèmina.

La tarda de dissabte, també va seguir amb els bons resultats aconseguits, i va ser el torn de les victòries en dos sense timonel cadet masculí, skiff cadet fèmina, quatre scull cadet masculí, dos sense cadet fèmina, skiff sènior masculí i el mitxe del dos sense timonel sènior masculí.

Aquest és el resum dels podis de dissabte:

Primeres posicions a la classificació general:

4x AM: JOFRE BORRÀS - JAVI PEINADO - VICTOR MALLAFRÉ - ADRIÀ VECIANA
1x AF: CARLA PÀMIES
2x IF: JORGINA MARTORELL - MARIA MONFORT
2x AM: JAVI PEINADO - JOFRE BORRÀS
2- CM: ISAAC GONZALEZ - XAVI MORERA
1x CF: CELIA FERNANDEZ
4x CM: ISAAC GONZALEZ - XAVI MORERA - ADRIAN COBO - ADRIÀ MARMOL
2- CF: LAURA GASCÓ - JOANA PÀMIES
1x SM: IVAN RICO 
2-SM: PAU VELA (CRT) - PAU FRANQUET
2x VF: COIA VILALLONGA - GLORIA QUERALT

Segones posicions a la classificació general:
1x CM: JAN SENTIS
2- CM: ADRIAN COBO - ADRIÀ MARMOL
2x CF: MARIA FUSTER - MARIA NAVARRETE
4x CF: CELIA FERNANDEZ - LAURA GASCÓ - ANNA MALLAFRÉ - JOANA PÀMIES
2- VM: JOSEP FRANQUET - ALBERT MAÑE
1x VM: JAUME CAMPOS

Terceres posicions a la classificació general:
4x CM: DAVID BENET - JORDI ACOSTA - JAN SENTIS - ARNAU BORRÀS
2- JM: ALEN BULAT - ANGEL BRUNET
2x VF: ANDREA MAZZANTI - ANNA AGUILÓ

Quant a la jornada de diumenge, els resultats, van ser igualment molt bons pels interessos del club, aconseguint la victòria en la categoria d'skiff veterà fèmina, així com un bon grapat de molt treballades segones i terceres posicions que detallem a continuació:

Primeres posicions a la classificació general:
1x VF: ANDREA MAZZANTI

Segones posicions a la classificació general:
4- JM: ALEN BULAT - MARTÍ FARRÉS - ÀNGEL BRUNET - DANI MÚGICA
1x IF: JORGINA MARTORELL
4x IM: GUIFRE DE LOS RÍOS - VICTOR MUÑOZ - MARIA MONFORT - ROGER BORRÀS
2x AF: CARLA PÀMIES - NANOU OLLER

Terceres posicions a la classificació general:
4x AF: CARLA PÀMIES - NANOU OLLER - JUDIT TRILLA - PAU MAÑÉ
1x AM: JAVI PEINADO
1X VF: COIA VILALLONGA
2x VM: GENARO PEREZ - DAVID SANJOSE
8+ CM: ISAAC GONZALEZ - DAVID BENET - JORDI ACOSTA - JAN SENTIS - ENRIC ROMAN - MIQUEL TENA - ERIC CENTELLES - GERARD SUÑÉ. TIM: ROGER BORRÀS

Cal destacar també el gran treball que han fet tots i cadascun dels remers del nàutic que tot i que no aparèixer en aquest resum, han realitzat grans regates, fruit de l'evolució resultant dels entrenaments que realitzen entre setmana l'hangar del Serrallo i a les instal·lacions del club del Port Esportiu. 

Enhorabona i a seguir per aquest camí per aconseguir els objectius marcats individualment!

Per la nostra part seguirem treballant per millorar i fer més gran aquesta secció i aquest club.

#VaTarragona #SomhiNàutic

Redacció: D. Bru

Resultats del dissabte

Resultats del diumenge

Resultats Màsters

Tornar

Banderi REM | Abierto Internacional de Andalucia
Activitats dirigides 2017
Tarragona Nàutica
Segueix-nos a Facebook
Segueix-nos a Twitter